Kluczowy wniosek: kort do padla "pod klucz" w Polsce kosztuje zwykle 200 000–300 000 zł (fundament liczony osobno), a pojedynczy kort może generować 40 000-122 500 EUR rocznego przychodu. Przy wykorzystaniu 50%+ większość obiektów odzyskuje inwestycję kapitałową w ciągu 18-36 miesięcy — znacznie szybciej niż tenis (8-12 lat) czy squash (6-9 lat). To orientacyjne przedziały projektowe, nie gwarancja wyniku: zależą od stawki godzinowej, wykorzystania i kosztów lokalnych.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w kort do padla, zacznij od wydatków kapitałowych na pojedynczy kort: dzielą się na jasne kategorie, a dane branżowe od europejskich operatorów dają spójny obraz. Poniżej znajdziesz, ile kosztuje kort, a dalej — ile zarabia.
Ten przewodnik liczy stronę inwestycyjną projektu: pełny budżet obiektu, przychody z obłożenia i okres zwrotu. Jeśli potrzebują Państwo samej ceny rozbitej na pozycje — konstrukcja, szkło, trawa, transport, montaż — ile kosztuje kort do padla wyjaśniamy w przewodniku po kosztach, gdzie ceny podane są według typu kortu i kanału zakupu. Podział jest prosty: tutaj pełny projekt i zwrot, tam sam koszt.
| Za co płacisz | Odkryty (€) | Kryty (€) |
|---|---|---|
| Konstrukcja kortu + szkło + trawa | 18 000 – 30 000 | 20 000 – 35 000 |
| Oświetlenie LED (8 × 200W) | 2 500 – 5 000 | 3 000 – 6 000 |
| Roboty ziemne + podbudowa betonowa | 5 000 – 10 000 | 5 000 – 10 000 |
| Instalacja (ekipa 3-osobowa) | 3 000 – 6 000 | 4 000 – 7 000 |
| Razem: jeden kort | 28 500 – 51 000 | 32 000 – 58 000 |
Dodatkowe koszty zależą od projektu: szatnie, recepcja, bar, parking i oprogramowanie do rezerwacji. Pełen obiekt 4-kortowy z udogodnieniami zazwyczaj mieści się w przedziale 180 000–250 000 EUR łącznie.
Skąd bierze się rozpiętość kosztów:

Źródło: CentPourCentPadel (Francja) — benchmarki operatorów, sezon 2025-2026.
Podaj liczbę kortów, kraj i termin — odpowiemy w ciągu 12 godzin z ceną bezpośrednio z fabryki, wysyłką i montażem. Bez zobowiązań.
Wolisz natychmiastową odpowiedź? Zapytaj asystenta AI w prawym dolnym rogu.
Polskie realizacje z 2026 roku pozwalają oszacować budżet, zanim poprosisz o ofertę. Wartości dotyczą kortu odkrytego i nie obejmują ceny gruntu:
| Pozycja (Polska, 2026) | Przedział rynkowy |
|---|---|
| Kort “pod klucz” (konstrukcja, szkło, trawa, oświetlenie, transport, montaż) | 200 000 – 300 000 zł |
| Fundament (płyta betonowa) — liczony osobno | 80 000 – 140 000 zł |
| Kort odkryty — dolny zakres przy prostszej nawierzchni | od ok. 100 000 zł |
| Wynajem kortu w dużym mieście (za godzinę) | do ok. 180 zł i więcej |
W przeliczeniu na euro kort “pod klucz” w Polsce to zwykle 45 000 – 70 000 €, czyli więcej niż sam koszt fabryczny, bo zawiera fundament i roboty lokalne. Właśnie dlatego warto rozbić ofertę na pozycje — tabela CAPEX w tym przewodniku pokazuje, jak porównywać dostawców element po elemencie.
Pytanie „ile kosztuje kort do padla” ma w Polsce trzy różne odpowiedzi, zależnie od tego, co liczymy. Poniższa tabela rozbija budżet tak, jak wygląda on w realnym projekcie: osobno sam kort, osobno fundament i osobno wersja uproszczona.
| Składnik budżetu | Kwota (Polska, 2026) | Uwagi |
|---|---|---|
| Kort „pod klucz” (konstrukcja, szkło, trawa, oświetlenie, transport, montaż) | 200 000 - 300 000 zł | Wycena kompletna, kort gotowy do gry |
| Fundament — płyta betonowa | 80 000 - 140 000 zł | Liczony osobno, zależny od warunków gruntowych |
| Kort razem z fundamentem | 280 000 - 440 000 zł | Realny budżet inwestora w 2026 |
| Kort odkryty — wersja uproszczona | od ok. 100 000 zł | Węższy zakres nawierzchni i wyposażenia |
W samej cenie fabrycznej największą pozycję stanowi konstrukcja ze szkłem i trawą: 18 000 - 30 000 € dla kortu odkrytego i 20 000 - 35 000 € dla krytego. Oświetlenie LED (8 × 200 W) to 2 500 - 5 000 €, roboty ziemne i podbudowa betonowa 5 000 - 10 000 €, a montaż ekipy 3-osobowej 3 000 - 6 000 €. Właśnie te pozycje warto porównywać między dostawcami — cena „za kort” bez rozbicia ukrywa różnice w grubości szkła, cynkowaniu stali i zakresie montażu.
Przy napiętym budżecie wróć do kalkulacji przychodów: przy stawce 25-35 EUR za godzinę i obłożeniu 50-70% godzina kortu w dużym mieście kosztuje gracza do ok. 180 zł, a zwrot nakładu następuje w 2-3 lata przy pełnym obłożeniu (3-4 lata w większości klubów). Zamów rozbicie oferty na pozycje — dopiero wtedy porównasz dostawców, a nie tylko ceny całkowite.
Liczby powyżej służą do ustawienia budżetu. Właściwa oferta jest rozbita na pozycje i przychodzi razem z dokumentacją projektu — dopiero wtedy można porównywać dostawców, a nie tylko ceny całkowite.
| Pozycja | Co zawiera |
|---|---|
| Cena kortu | Konfiguracja (szkło hartowane 10 lub 12 mm, rama standardowa lub panoramiczna), oświetlenie LED 8×200 W IP66, akcesoria i siatka górna |
| Transport | FOB, CIF lub DDP, z podaniem portu załadunku i miejsca dostawy oraz kosztem na kontener, nie szacunkiem |
| Montaż | Sama dostawa albo dostawa z nadzorem montażu i instrukcją montażu 3D |
| Dokumentacja projektowa | Rysunki ogólne (zestawieniowe) na Państwa wymiary, rysunki fundamentu z rozstawem kotew, zestawienie szkła, układ oświetlenia z danymi fotometrycznymi, oświadczenie o obciążeniu wiatrem, wykaz certyfikatów |
| Certyfikaty | Certyfikat CE, raport z inspekcji drutu ocynkowanego, system zarządzania jakością ISO 9001, klasa odporności ogniowej membrany PVDF (SGS), raport z badań szkła 12 mm wg EN 12150-2:2004 |
| Wysyłka | Plan załadunku i zdjęcia kontenera przed odpłynięciem; lista pakowania, faktura handlowa, certyfikat pochodzenia na życzenie, certyfikaty hutnicze |
| Płatność | 30% zaliczki przy potwierdzeniu zamówienia, 60% po zakończeniu produkcji potwierdzonej zdjęciami i wideo, 10% za dokumenty przewozowe |
Terminy. Slot produkcyjny potwierdzamy po zatwierdzeniu rysunków i otrzymaniu zaliczki, a okno dostawy jest zapisane w umowie: nie publikujemy jednego uniwersalnego "czasu realizacji", bo zależy on od obciążenia produkcji i dostępności miejsca na statku. Transport morski do Europy to około 30–35 dni, do tego odprawa celna i transport lokalny na budowę. Wszystkie pozycje i wartości powyżej są potwierdzone na piśmie w wycenie.
Przychód z kortu do padla pochodzi z czterech źródeł. Oto jak rozkładają się one w obiektach europejskich:
| Źródło przychodu | Udział w całości | Jak to działa |
|---|---|---|
| Wynajem kortu | 60–70% | Rezerwacje godzinowe, ceny w szczycie i poza szczytem |
| Coaching i lekcje | 15–20% | Zajęcia grupowe + coaching indywidualny |
| Turnieje i wydarzenia | 10–15% | Ligi weekendowe, rezerwacje korporacyjne |
| Sklep pro i sprzedaż detaliczna | 5–10% | Rakiety, piłki, gripy, akcesoria |
Poza tymi czterema liniami wiele klubów dodaje źródło, które nie wymaga dodatkowych godzin pracy: kort jest także powierzchnią reklamową. Panele sponsorskie na szkle i ścianach, logo w sztucznej trawie oraz prawa do nazwy kortu lub całej hali sprzedaje się w pakietach rocznych, a ponieważ powierzchnie z nadrukiem powstają w fabryce, najtaniej jest zdecydować o nich przy zamawianiu kortu, a nie po montażu. Jak kluby pakują i wyceniają tę powierzchnię, opisuje przewodnik branding kortów do padla.
Stawki godzinowe różnią się w zależności od rynku: 25–35 EUR/godz. to standard we Francji, Hiszpanii i Włoszech, a premium obiekty miejskie w miastach takich jak Paryż i Mediolan pobierają 40 EUR+. Porównaj to z tenisem przy 10–15 EUR/godz. — padel generuje mniej więcej dwukrotność przychodu na zajętą godzinę i osiąga wyższe wykorzystanie, ponieważ format deblowy wypełnia czterech graczy na kort.
Trzy scenariusze wykorzystania dla jednego kortu:
5 godz./dzień
25 EUR/godz.
320 dni/rok
Roczny przychód
40 000 EUR
Zysk netto (po kosztach operacyjnych, przed kosztami lokalizacji) ≈ 28 000 EUR
8 godz./dzień
30 EUR/godz.
350 dni/rok
Roczny przychód
84 000 EUR
Zysk netto (po kosztach operacyjnych, przed kosztami lokalizacji) ≈ 58 800 EUR
10 godz./dzień
35 EUR/godz.
350 dni/rok
Roczny przychód
122 500 EUR
Zysk netto (po kosztach operacyjnych, przed kosztami lokalizacji) ≈ 85 750 EUR
Scenariusz realistyczny — 8 godzin dziennie przy 30 EUR/godz. — to wynik, który większość uznanych klubów osiąga w ciągu pierwszych 12–18 miesięcy działalności.
Źródło: Global Racket Sports Report 2023; badanie operatorów CentPourCentPadel, 2025.
To jest wykres, który przyciąga uwagę inwestorów:
| Sport | Stawka godz. | Typowe obłożenie | Okres zwrotu |
|---|---|---|---|
| Kort tenisowy | 10 – 15 EUR | 40 – 50% | 8 – 12 lat |
| Kort do squasha | 12 – 20 EUR | 50 – 60% | 6 – 9 lat |
| Kort do padla | 25 – 35 EUR | 50 – 70% | 2–3 lata (pełne obłożenie) / 3–4 lata (typowo) |
Padel osiąga zarówno najwyższą cenę za godzinę, jak i najwyższy wskaźnik obłożenia wśród sportów rakietowych. Powód: format oparty na deblu oznacza czterech graczy na rezerwację, co bezpośrednio przekłada się na wyższy przychód na slot i silniejszy czynnik społeczny.
Co to oznacza dla Twojego projektu:
1. Gęstość lokalizacji. Korty miejskie w promieniu 1 km od dzielnic biznesowych odnotowują o 40% wyższe wskaźniki odnowienia członkostwa niż lokalizacje podmiejskie. Padel jest społeczny — ludzie grają tam, gdzie pracują i mieszkają.
2. Ceny w godzinach szczytu. Sloty wieczorne (18:00–21:00) osiągają 95–100% wskaźników rezerwacji w niemal każdym obiekcie. Inteligentne ceny dynamiczne — pobieranie więcej, gdy popyt jest najwyższy — dodają 15–20% do rocznego przychodu z kortu.
3. Wykorzystanie trenera. Dobry trener to mnożnik zysku. Jeden pełnoetatowy trener prowadzący zajęcia grupowe i lekcje prywatne może dodać 50 000+ EUR rocznego przychodu o wysokiej marży — z czego większość trafia bezpośrednio do wyniku finansowego.
4. Przywiązanie członków. Kluby z regularnymi turniejami i bogatym kalendarzem społecznościowym raportują 60–75% rocznej retencji członków. Gracze, którzy znajdują przyjaciół w Twoim obiekcie, nie odchodzą.
| 1 Kort | 4 Korty | |
|---|---|---|
| Przygotowanie terenu na kort | Pełny koszt | Współdzielony ↓ |
| Fracht na kort | Pojedynczy kontener | Skonsolidowany ↓ |
| Przychód z turniejów | Brak | Ligi + wydarzenia |
| Efekt społecznościowy | Minimalny | Silny — efekt sieciowy |
| Wykorzystanie trenera | Pojedyncza sesja | Sesje równoległe |
Ponad 90% rentownych obiektów do padla prowadzi co najmniej 3 korty. Powód jest strukturalny: koszty stałe (recepcja, infrastruktura oświetleniowa, oprogramowanie do rezerwacji, marketing) są dzielone między korty. Obiekt 4-kortowy może jednocześnie gościć lekcję prywatną, grę otwartą, mecz ligi weekendowej i wydarzenie korporacyjne bez żadnych konfliktów w harmonogramie.
Jeśli budżet pozwala, rozpoczęcie od 2–4 kortów to najlepsza decyzja dla rentowności.
Kort do padla to aktywo na 10 lat. Taki, który rdzewieje lub pęka w trzecim roku, to obciążenie.
Trzy decyzje jakościowe, które chronią Twoją inwestycję:
| Decyzja | Niski koszt | Właściwy wybór | Wpływ długoterminowy |
|---|---|---|---|
| Ochrona stali | Zwykła farba | Cynkowanie ogniowe + malowanie proszkowe | Eliminuje konserwację antykorozyjną |
| Grubość szkła | 8–10 mm | 12 mm hartowane (EN 12150-1) | 40% mniej wymian w ciągu 10 lat |
| Materiał łączników | Stal węglowa | Stal nierdzewna SUS304 | Brak rdzy — regiony nadmorskie i wilgotne |
Standardy międzynarodowe mają znaczenie: EN 12150-1 dla szkła, specyfikacje FIP dla wymiarów kortu i odbicia piłki, ISO 9001 dla zarządzania jakością produkcji. Producent, który buduje zgodnie z tymi standardami, dostarcza kort, który działa konsekwentnie — rok po roku — bez przestojów zabijających przychody, które nieuchronnie powodują budżetowe alternatywy.
Kolejną pozycją obciążającą ROI jest nawierzchnia: wymiana nawierzchni przypada raz na 8-10 lat i kosztuje znacznie mniej niż nowy kort — ale tylko wtedy, gdy pierwotnie wybrana trawa została dobrze wyspecyfikowana. Jeśli Twój kort ma już kilka lat, sprawdź sygnały zapowiadające wymianę, zanim policzysz liczby od nowa.
Aby skonkretyzować liczby, oto trzy realistyczne scenariusze 2026 oparte na naszych danych dostaw i eksploatacji w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Amerykach. Obłożenie jest najważniejszym motorem — tabela zakłada stały wzrost do 65-70% w stanie ustalonym.
| Scenariusz | Inwestycja (z instalacją) | Roczny przychód | Roczne koszty | Zysk netto/rok | Zwrot |
|---|---|---|---|---|---|
| Mały klub — 2 korty | 180 000 USD | 95 000 USD | 45 000 USD | 50 000 USD | 3,6 roku |
| Średni klub — 6 kortów | 480 000 USD | 260 000 USD | 110 000 USD | 150 000 USD | 3,2 roku |
| Duży klub — 12 kortów | 900 000 USD | 480 000 USD | 200 000 USD | 280 000 USD | 3,2 roku |
Założenia: mieszany wynajem kortu 28-35 USD/godz., obłożenie rosnące z 45% do 70% w 24 miesiące, personel 2-4 EPC, konserwacja 8-10% przychodów. Twoje liczby mogą się różnić.
Typowy klub 6-kortowy osiąga stan ustalony w trzecim roku. Model pokazuje, dlaczego większość rentownych klubów przetrwa pierwsze 18 miesięcy: wczesne straty lub cienkie marże są normalne, gdy buduje się obłożenie.
| Rok | Obłożenie | Przychód | Koszty operacyjne | Przepływ netto | Skumulowany |
|---|---|---|---|---|---|
| Rok 1 | 45% | 220 000 USD | 125 000 USD | 95 000 USD | -385 000 USD |
| Rok 2 | 55% | 270 000 USD | 140 000 USD | 130 000 USD | -255 000 USD |
| Rok 3 | 65% | 320 000 USD | 155 000 USD | 165 000 USD | -90 000 USD |
| Rok 4 | 70% | 350 000 USD | 165 000 USD | 185 000 USD | +95 000 USD |
| Rok 5 | 75% | 380 000 USD | 175 000 USD | 205 000 USD | +300 000 USD |
Próg rentowności inwestycji 480 000 USD przypada między rokiem 3 a 4. Coaching, turnieje i sprzedaż sprzętu dodają zwykle 15-25%.
Okres zwrotu zależy od wyboru lokalizacji, wykorzystania kortów, modelu cenowego i jakości operacyjnej — typowy dla branży zakres to 2–3 lata przy pełnym obłożeniu i 3–4 lata w większości klubów. Żadna pojedyncza wartość nie pasuje do każdego projektu, dlatego publikujemy typowy zakres zamiast liczb z pojedynczych przypadków: zapytaj nas, a przygotujemy prognozę dla Twojej lokalizacji, liczby kortów i docelowego obłożenia.
W budżecie inwestycyjnym pakiet szklany to zwykle 10-15% wartości kortu i jednocześnie pozycja, na której najłatwiej stracić: szkło hartowane do padla musi mieć zapisaną grubość 12 mm i certyfikat EN 12150, inaczej oszczędność wraca w kosztach wymiany.
Okres zwrotu skraca się nie przez cięcie kosztów budowy, lecz przez szybkie zapełnienie kortów — dlatego obok prognozy ROI warto mieć plan marketingu i brandingu w klubie padla z harmonogramem na pierwsze 90 dni.
Przy pełnym obłożeniu zwrot następuje w 2–3 lata. Przy stabilnym obłożeniu większość klubów osiąga próg rentowności w 3–4 lata; małe kluby 2-kortowe przy 65-70% obłożenia zwracają się zwykle w 3,5–4 lata, a większe obiekty korzystają z efektu skali i mogą zwracać się szybciej.
Dobrze zarządzany kort przy 65-70% obłożenia generuje 35 000-50 000 USD przychodu brutto rocznie z samych wynajmów. Coaching, turnieje i sklep dodają 15-25%.
Padel łączy marże zbliżone do tenisa z szybszą rotacją kortów i mniejszym zapotrzebowaniem na teren (20×10m). Pickleball ma większy popyt w USA, ale niższy przychód z kortu. Zwrot padla (2–3 lata przy pełnym obłożeniu, 3–4 lata w większości klubów) jest konkurencyjny.
Typowe koszty operacyjne to 40-45% przychodów: personel (największa pozycja), energia i oświetlenie, konserwacja (8-10%), ubezpieczenia, wynajem/teren i marketing. Oświetlenie to duży koszt przy grze nocnej.
Certyfikacja FIP jest wymagana do organizacji sankcjonowanych turniejów, nie do prowadzenia klubu. Budowa zgodna z FIP chroni wartość odsprzedaży i pozwala na przyszłe wydarzenia.
Większość łączy kredyty bankowe na sprzęt (30-50% kosztu), kapitał własny i inwestycje partnerów. Zakup bezpośrednio z fabryki zmniejsza potrzeby kapitałowe o 20-30%.
Padel to najwyżej zwracająca się inwestycja w sport rakietowy dostępna obecnie: wyższe stawki godzinowe niż tenis, krótszy okres zwrotu niż squash i strukturalny wzrost 25%+ w budowie nowych kortów globalnie.
Liczby są jasne — ale każdy projekt jest unikalny. Twoja lokalizacja, Twój rynek, Twój krajobraz konkurencyjny.
Porozmawiaj z naszym zespołem inżynieryjnym. Dostarczamy szczegółowe podziały kosztów i prognozy ROI na podstawie Twojej rzeczywistej lokalizacji w ciągu 12 godzin. Bez zobowiązań.
Podaj nam swoją lokalizację, rynek docelowy i planowaną liczbę kortów. Dostarczamy szczegółowy podział kosztów z prognozami ROI w ciągu 12 godzin. Bez zobowiązań.